Liczenie kart w Blackjacku teaser img

Liczenie kart w Blackjacku i szanse na wygraną

Jak liczyć karty w Blackjack online aby nie przekroczyć 21 oczek? Poznaj strategie Hi-Lo, Uston SS oraz inne i sprawdź na ile będą dla Ciebie pomocne, aby wygrać z krupierem

wszystko o liczeniu kart w Blackjack onlineBlackjack, co zaznaczamy niemalże na każdym kroku, jest jedną z najpopularniejszych gier stołowych na świecie. Proste reguły i przyjemna gra sprawiły, że siadając do stołu jesteście pewni, że otrzymacie kawał solidnej adrenaliny, która jednocześnie może wam pomóc we wzbogaceniu się o pokaźne kwoty. Reguły nie będą tu żadną tajemnicą, zawsze gramy tak, by zyskać słynne 21 punktów lub być tego wyniku najbliższej. Jedynie jego przekroczenie automatycznie oznacza dla nas porażkę, podobnie zresztą jak i dla… krupiera. Sama gra jest wciągająca, a do kasyn stacjonarnych i online trafiła głównie dlatego, że operator ma tu nad nami przewagę. Możemy ją niwelować lub nawet całkowicie wykluczyć. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą liczenia kart.

Czymże jest liczenie kart w blackjacku?

To technika, która pozwala na podstawie matematycznych wyliczeń zyskać przewagę nad kasynem, co jeszcze bardziej pomoże w wygraniu. Oczywiście nie jest to prosty styl gry. Gdyby tak było rzeczywiście, kasyna już dawno wycofałyby się z tego typu rozwiązań. W tym artykule postaramy się wam przybliżyć podstawy zagadnienia, na podstawie których rozpoczniecie swoją przygodę. Blackjack online jest do tego idealny. Tu nikt nie patrzy wam na ręce, zagrania nie są monitorowane, a czas jest właściwie nieograniczony. Możecie swoje wyniki nawet zapisywać na kartce, co pomoże w dalszej analizie. Zacznijmy zatem!

System liczenia kart w stylu Hi-Lo

liczenie kart do 21 oczek w internetowej wersji BlackjackMówimy tu o przypadku w którym korelacja zakładów, czyli skuteczność zakładu przy wykorzystaniu systemu wynosi 97%. Cały system bazuje na zasadzie, w której każda z kart otrzymuje jedną z trzech wartości: 2-6=+1, 7-9=0 oraz 10-A=-1. Jeśli w ten sposób dodacie całą talię kart, wartość końcowa wyniesie równe zero. Ta metoda pokaże wam jakie karty są częścią przeważającą w pozostałej talii, czy będą one wysokie czy też niskie. Jeśli w połowie talii uzyskacie wysoką wartość, oznacza to, że w samej talii jest więcej kart o wartości co najmniej 10.

System w którym liczymy karty Uston SS

Ten system jest bardziej zaawansowany, dlatego proponujemy go graczom, którzy mają już w tym doświadczenie. W tym przypadku korelacja zakładów wyniesie aż 99%. Zasada jest tu podobna jak w pierwszym systemie, z tą różnicą, że wartości jest 6, a nie 3. Oto one: 2, 4, 6 = 2, 5 = 3, 7 = 1, 8 = 0, 9 = -1 a 10 – A = -2. Trudność polega na tym, że konieczne jest zapamiętanie wartości każdej karty z talii.

Inne strategie liczenia kart w Blackjack

Strategii jest oczywiście więcej, aczkolwiek żadna z nich nie zapewni większego współczynnika niż Uston SS. Jest ona zresztą łatwiejsza i to jej warto się nauczyć. Możemy wszak wspomnieć o tym, że często wykorzystuje się także rozwiązanie Side Counts, czyli poboczne, co polega na określeniu jakie dokładnej karty optymalne zostały w talii. Do tego dochodzą klasyczne ubezpieczenia, dostępne z poziomu gry.

Jak zatem sami widzicie, jest czym się zainteresować. Zyskanie przewagi nad kasynem to sprawa trudna, ale oczywiście możliwa. Sprawdźcie to w kasynach internetowych. Możecie tego dokonać nawet przy pomocy wirtualnej waluty, czyli fikcyjnej gotówki. Jest nieograniczona, a pozwala bez ograniczeń czasowych grać i zaznajamiać się z systemem rozgrywki. To dobry samouczek, który wdroży was w temat.