Uzależnienie od gry w black jacka w kasynie online

Uzależnienie od gry w black jacka w kasynie online

Uzależnienie od gry w kasynie – co to jest i jak sobie z nim radzić? Zagadnienie na które coraz częściej możemy natknąć się w sieci. Sprawdź w jaki sposób można się przed nim ustrzec

Po czym rozpoznać uzależnienie od gry

Po czym rozpoznać uzależnienie od gry

Niestety zauważyć można coraz to częstsze przypadki uzależnienia gru w blackjacka. Naukowo wyodrębniono nawet hazard patologiczny. Wyobraźmy sobie teoretyczną sytuacje, kiedy to nie udaje nam się wygrać kilka kolejek pod rząd. Doskonale wiemy z wcześniejszych doświadczeń, że możliwa jest wygrana, więc dalej próbujemy swego szczęścia. Niestety przegrane następują jedna po drugiej. W takim wypadku nie tylko tracimy coraz więcej pieniędzy, popadamy w długi, lecz także tracimy kontrolę nad własnym życiem. Myślimy tylko o tym, żeby się odegrać, co kompletnie zasłania nam prawdziwy obraz gry. To bardzo szybko prowadzi do uzależnienia od hazardu. Również na drugim biegunie spotykamy się z takimi problemami. Jeśli mamy szczęście i cały czas wygrywamy spore sumy pieniędzy, to nie możemy przestać i to również prowadzi do szybkiego uzależnienia. Najczęściej osoba uzależniona tak samo jak w przypadku alkoholików, narkomanów, nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma problemy z grą. Naukowo udało się wyodrębnić kilka faz, symptomów, jakie mogą świadczyć o tym, że jest się osoba uzależnioną od hazardu.

Na czym polega nałóg od gry

Przede wszystkim objawia się to w sferze zaabsorbowania hazardem. Nawet w innych sytuacjach życiowych myśli się jedynie o hazardzie, przeżywa swe porażki czy też planuje przyszłą grą. Panuje u nas niezdolność do wyłączenia się z gry, zwłaszcza w momencie osiągnięcia stanu podniecenia, euforii. Na uzależnienie wpływa także stałe zwiększanie wysokości zakładanych stawek o to bez znaczenia na wygrane czy też przegrane. Do tego dochodzi także nietolerowanie strat, czyli ten moment, kiedy wmawiamy sobie, że teraz nam nie poszło, ale koniecznie musimy się odegrać i wygrać jeszcze większe pieniądze. U osób z uzależnieniem dochodzi do zaniedbywania obowiązków, spraw rodzinnych, małżeńskich, często także do problemów w pracy. Bardzo groźnym przykładem uzależnienia jest popadanie w długi. Osoby uzależnione od hazardu zaczynają zapożyczać się, kraść, oszukiwać rodzinę i znajomych. Często łamią prawo tylko po to, żeby zdobyć pieniądze na kolejną grę hazardową. Najczęstsze przypadki zapożyczania się u mafii, szemranych osób wynikają właśnie z hazardu. Problemem  jest także gra w sytuacji bycia sfrustrowanym, w celu uczczenia wcześniejszego sukcesu. Najgorzej jest właśnie okłamywać bliskich oraz ukrywać przed innymi czy samym sobą fakt porażek. Jeśli możesz mieć obawy co do tego, że i ciebie dotyka taki poważny problem społeczny, to koniecznie spróbuj wykonać test. W sieci znajdziesz wiele testów psychologicznych, gdzie odpowiada się na pytania związane z hazardem.

Program odpowiedzialnej gry

Program odpowiedzialnej gry w kasynieWiele kasyn internetowych oferuje swym klientom specjalny program odpowiedzialnej gry. Polega on na tym, że każda osoba może za pośrednictwem konta ustalić sobie limity wpłat i wypłat. To bardzo dobre rozwiązanie, albowiem można sobie wtedy ustalić taki limit na tydzień czy też miesiąc. W razie jakiejkolwiek większej chęci do wpłacenia dużej sumy i gry za nią, system automatycznie odrzuci nam taką możliwość.

Dzięki temu nie przekroczymy ustalonego przez siebie budżetu. Innym rozwiązaniem już w sytuacji kryzysowej jest opcja zawieszenia konta. Kasyna oferuje specjalna opcję zawieszenia konta na kilka miesięcy, dzięki czemu nie będziemy w stanie wykonywać żadnych operacji na nim. To pomaga w walce z hazardowym uzależnieniem. Pamiętać przy tym jednak trzeba, żeby nie rejestrować się jednocześnie w innych kasynach i trzymać się wytyczonych sobie założeń.